Zbavte se kil

Zbavte se kil

Zdravé tělo není samozřejmost Všichni asi ví, že nadváha a obezita nejsou zdravé. Přesto se značná část světové, a i naší populace, s tímto problémem potýká. A to už od dětského věku. Oba tyto problémy bývají způsobeny zejména nevhodnou stravou a nedostatkem pohybu. Kalorický deficit a zvýšený výdej energie je klíčem ke zdravé postavě. Kdo by nechtěl mít štíhlou postavu, za kterou se nemusí stydět? Chcete také zhubnout a bez obav chodit v létě na koupaliště? Chcete se líbit sobě i svému partnerovi či partnerce? Chcete mít větší výběr oblečení? Chcete se zkrátka cítit dobře? Jednou provždy dejte sbohem výmluvám Read more »

Zajsitěte si elektřinu na horší časy

Zajsitěte si elektřinu na horší časy

V dnešní době není elektřina levná věc Všichni určitě zaregistrovali, že situace s elektřinou je velmi vážná. Vyrobená elektřina nepokryje celou spotřebu, a proto je potřeba s ní šetřit. Zároveň její cena mnohonásobně vzrostla a růst cen zřejmě ještě není u konce. I proto je potřeba hledat nová řešení a být na dodané elektřině co nejméně závislí. Dnes naštěstí existuje několik možností, jak snížit svou závislost na dodané elektřině. Jednou z cest je fotovoltaika. Uvažujete o cestě nezávislosti? Jestli máte možnost umístit si na nemovitost solární panely, jednou z cest může být naše firma. Fotovoltaika v Brně https://www.sunus.cz/fotovoltaicke-elektrarny od naší Read more »

Zeolit se jako filtrační médium využívá už dlouho

Zeolit se jako filtrační médium využívá už dlouho

Filtrování vody v bazénech větších rozměrů se opírá o filtrační křemičitý písek. Ten se ve filtracích používá již desítky let s velkým úspěchem, protože si poradí s nečistotami velmi rychle a navíc je levný, takže nepředstavuje pro majitele či provozovatele bazénu žádnou zátěž. Jeho filtrační schopnost se opírá o optimální velikost zrn a jejich ostré hrany, bylo zjištěno, že zejména frakce mezi 0,6 a 1,2 mm dosahuje v oblasti bazénových filtrací velkých úspěchů. Jakmile se však hrany obrousí, filtrační schopnost významně klesá a je vhodný čas písek nahradit novým – toto se odehrává zhruba jednou za dva či tři roky Read more »

Chraňte svůj zrak

Chraňte svůj zrak

Jaro je tady, a s ním na nás vykoukly i sluneční paprsky. Ty umí být krásné, hřejivé, ale i pěkně zrádné. Své o tom ví zejména řidiči. Ti mívají největší problém s příliš ostrými slunečními paprsky, které mohou způsobit dopravní nehodu. Pokud nám při řízení svítí slunce do očí, a nepomůžou ani sluneční clony, jde o problém, který nám může řízení pěkně znepříjemnit. Takovým problémům můžete ale poměrně snadno předejít. V dnešní době si můžete koupit polarizační brýle Luxbryle, což je přímo hotový zázrak právě pro řidiče. V čem tkví jejich tajemství? Tento druh brýlí je opatřen speciálním filtrem, který Read more »

Pekanové ořechy – exotický poklad plný živin

Pekanové ořechy – exotický poklad plný živin

Když vyrazíte na nákup do některého obchodního domu s potravinami, uvítají vás přeplněné regály plné zboží, z nichž většina se prodává perfektně propracovaným obalem. Oplatky, sušenky, bonbóny, čokolády, želé a další sladkosti, o tom všem vás informuje zejména reklamní tažení na zákazníka, s fotografiemi a kresbami přírody, životní pohody, nebe plného slunce, rozkvetlé alpské louky a dalších podobných motivů na vnější obálce. Jakmile sušenky rozbalíte a obal vyhodíte do koše, máte však v rukách velmi pochybný zdroj živin. Většina cukrovinek vám živiny nedodá, ale naopak vás o mnohé z nich připraví. Bílý cukr je pro tělo doslova pohromou a moudří Read more »

I automobil si zaslouží svůj vlastní přístřešek, když už nemáte garáž – Jak to účelně vyřešit?

I automobil si zaslouží svůj vlastní přístřešek, když už nemáte garáž – Jak to účelně vyřešit?

Dům, jeho okolí a samozřejmě zahrada. To všechno si zaslouží péči a musíme se hodně starat o to, aby vše bylo účelné, pěkné a praktické. Ale kam dát auto? I automobil si zaslouží svůj vlastní přístřešek, když už nemáte garáž – Jak to účelně vyřešit? Pro sebe stavíme dům a budujeme zahradu, kam ale dát auto? Mít garáž je luxus, ten si ale každý nemůže dovolit, navíc stavba garáže je poněkud nákladnější, než je koupě zahradního přístřešku pro auto. Právě zahradní přístřešek je řešením, do něj můžete auto bez problémů zaparkovat a stále bude dokonale chráněné. Přemýšlíte, jak přístřešek vybrat Read more »

Pohrajte si s betonovými prvky v interiéru – Je libo misku, světlo nebo sošku z betonu?

Pohrajte si s betonovými prvky v interiéru – Je libo misku, světlo nebo sošku z betonu?

Zbožňujete doplňky, máte rádi netradiční věci, materiály a hrajete si rádi s detaily? Každý by měl vědět, že jsou to právě doplňky, které domov obohacují. Pohrajte si s betonovými prvky v interiéru – Je libo misku, světlo nebo sošku z betonu? Že patří beton tak leda někam na stavbu? No tohle už ale dávno neplatí. Naopak beton je tvárný a úžasný materiál, se kterým se dobře pracuje a navíc se dá dobře opracovávat. A co z toho plyne? Že betonové doplňky a prvky si můžete nejen pořídit domů, ale klidně si je můžete zkusit i vyrobit. Kam se beton vlastně Read more »

Pikantní Eros pista je Maďarskou specialitou

Pikantní Eros pista je Maďarskou specialitou

Maďarsko patřilo za socialismu k oblíbeným zemím, které Čechoslováci navštěvovali v hojném počtu. Těch důvodů k takovému počínání bylo víc, za prvé jste tu mohli pořídit v tržnicích s textilem a spotřebním zbožím výrobky dovážené ze zemí kapitalistického bloku, takže vaše odívání nemuselo být závislé na ubohých konfekčních modelech z našich obchodů. Za druhé vám dostatek rekreačního a sportovního vyžití poskytlo největší sladkovodní jezero ve střední Evropě – Balaton a spolu s ním i termální lázně a bazény. A za třetí Maďarsko bylo a stále je zemědělskou velmocí, která se pyšní špičkovými výpěstky, mezi nimiž kraluje maďarská paprika. Paprika se Read more »

Cvičte s kvalitními pomůckami

Cvičte s kvalitními pomůckami

Cvičit v pravidelných intervalech je dobré nejen kvůli kondici, ale také kvůli správnému držení těla. K tomu to chce ale mít ty správné pomůcky. Cvičte s kvalitními pomůckami Češi, ač sami sebe považují za sportovní národ, sami příliš nesportují, a to ani i když mohou hledat inspiraci v mnoha sportech, kde patříme mezi špičku. A když už sportujeme, často to děláme špatně, což má nakonec za následek chronické bolístky, které se mohou ozývat takřka všude na těle. Odstraňování takovýchto bolestivých bodů je nejen náročné, ale může to být i nákladné. Často je totiž nutné je rozmasírovat, a sice profesionály. A Read more »

Zajímavé oblečení

Zajímavé oblečení

Výběr vhodného oblečení je asi nejdůležitější do společnosti. Protože většinou chceme tímhle oblečením zaujmout, ale zároveň se v něm cítit příjemně a pohodlně. Dnešní moderní doba přináší mnoho možností a variací výběru. Taková možnost pohodlného oblečení nesouvisí jenom se soukromím, ale taky se s ní můžeme setkat i v práci. Většina firem totiž poskytuje zaměstnancům pracovní oblečení. Toto není jenom součástí bezpečnosti, ale taky přispívá k tomu, aby se pracovníci v něm cítili pohodlně a mohli se plně věnovat svoji práci. Většinou je součástí oblečení vše od kalhot až po mikiny. Jedinou malou podmínkou je asi potisk loga firmy na Read more »