I automobil si zaslouží svůj vlastní přístřešek, když už nemáte garáž – Jak to účelně vyřešit?


Dům, jeho okolí a samozřejmě zahrada. To všechno si zaslouží péči a musíme se hodně starat o to, aby vše bylo účelné, pěkné a praktické. Ale kam dát auto?

I automobil si zaslouží svůj vlastní přístřešek, když už nemáte garáž – Jak to účelně vyřešit?

Pro sebe stavíme dům a budujeme zahradu, kam ale dát auto? Mít garáž je luxus, ten si ale každý nemůže dovolit, navíc stavba garáže je poněkud nákladnější, než je koupě zahradního přístřešku pro auto. Právě zahradní přístřešek je řešením, do něj můžete auto bez problémů zaparkovat a stále bude dokonale chráněné. Přemýšlíte, jak přístřešek vybrat nebo kam ho dát? Je spousta možností.

kam postavíte auto

Vybudujte pergolu pro svůj automobil

Pergola pro auto je druhem zahradního přístřešku, pod který můžete bez obav zaparkovat své auto. Můžete si zvolit, zda toto stání bude jen pro jeden automobil nebo rovnou pro dvě auta. Pokud auto necháte jen tak volně stát, riskujete. Nejen lak ale i celé auto je nechráněné a tak i zranitelné. Ohrozit ho může více faktorů, zejména pak sníh, déšť a v horším případě také silný vítr anebo kroupy. Ale i přímé sluneční záření, které je v létě silné, nedělá autu dobře a také ho rozpaluje. Tomu můžete zabránit, právě v případě, že budete auto parkovat pod přístřeškem.

Kam a z čeho?

Důležité jsou pak dvě otázky, z čeho zahradní přístřešek, tedy konkrétně svou pergolu pro auto vybudujete a kam ji umístíte. Pokud vám malá zahrada neumožní umístit přístřešek do prostoru, musíte přístřešek umístit přímo k domu, což může mít také své výhody. Při vystupování z auta budete vy i vaše věci chráněni, třeba když bude pršet. Je jen otázka, zda u domu dostatek místa máte nebo ne. V prostornější zahradě pak místo najdete poměrně snadno.

udělejte si přístřešek pro auto

Je také nutné vybrat vhodný materiál. Je několik možností, ale ty nejlepší jsou asi dvě. Můžete zvolit dřevo, které vypadá moc pěkně, nebo můžete zvolit raději hliník. Zatímco dřevo ale bude vyžadovat občasnou údržbu, hliník ji nepotřebuje, navíc všechny nečistoty smyjete pouze za pomocí vody. Hliník ale dnes patří díky ošetření lakem mezi vyhledávané a moderní materiály. Zejména k novým domečkům.

Ochraňte své auto a vybudujte i pro něj přístřešek.