Jaké oblečení zvolit na cyklistiku?


I když možná budete mít tendence před svým výletem na kola nakoupit hromady nového, sportovního oblečení, nedělejte ukvapená rozhodnutí. Samozřejmě, sportovní oblečení určené přímo na cyklistiku vám může usnadnit vaše sportování, ale neutrácejte zbytečné peníze.

Existuje ale samozřejmě oblečení, které je určené na cyklistiku, a přitom je cena úměrná kvalitě. Je to například značka Silvini, která nabízí kvalitní oblečení na cyklistiku, a přitom je za rozumné peníze.

Pokud ale nechcete kupovat speciální oblečení, můžete využít i to, co máte doma. Zásadou je, aby bylo oblečení pohodlné. Mělo by být přiléhavé, které vám nebude překážet v pohybu. Především kalhoty by neměli být na koncích rozšířené, nebo celkově široké. Mohli by se vám zamotat do kola. Ideální jsou třeba legíny, které jsou velmi přiléhavé.

cyklistika

Horní polovinu těla přizpůsobte tomu, jaké je počasí. Můžete si vzít obyčejné tričko, nebo tenkou bundu, v případě deště samozřejmě nepromokavou. Neberte si příliš teplé oblečení, protože pohybem na kole se zahřejete, a oblečení by vám pak k zbytečně překáželo.

Pokud bude teplé počasí a zvolíte tričko s krátkým rukávem nebo tílko, nezapomeňte se namazat krémem s ochranným faktorem, abyste se nespálili.

Jako obuv rozhodně nevolte nazouváky, žabky nebo sandálky, které nedrží pevně na nohou. Daleko lepší jsou tenisky nebo jiné boty, které vám budou držet pevně na noze. Pozor také na tkaničky. Zavažte si je opravdu pečlivě, aby se vám nezamotali do kol.

cyklistika

Dlouhodobý pobyt na sedle kola může být velmi nepříjemný pro vaše hýždě. Proto se prodávají speciální kalhoty a šortky na cyklistiku, které mají vyztuženou sedací část, a tím udělají jízdu na kole daleko pohodlnější. Pokud už si chcete koupit nějaké oblečení určené přímo na cyklistiku, doporučujeme koupit právě tyto vycpané kalhoty pro vše pohodlí.