Pravidelná péče o pleť, kterou si zamilujete


Rána by se pro každou ženu měla stát rituálem v boji za krásnou pleť. Jsou dny, kdy bychom si nejraději vyčistily zuby, prohrábly vlasy hřebenem a vyrazily ven. Čím je však žena starší měla by své pleti věnovat větší pozornost.
 
Vše začíná u správného čištění
První kroky by měly vést vždy do koupelny, kdy pod tekoucí vodou zbavíme pleť nánosů mastnoty a zbytků nočního krému. Pleť osvěžíme tonikem nebo micelární vodou.
 Čištění pleti
Kvalitní pleťové sérum
Na dobře vyčištěnou pleť patří pleťové sérum, které jí dodá dostatek výživných látek. Je to taková malá koncentrovaná dávka nejrůznějších vitamínů a minerálů, které vaší pleti udělají skutečně dobře. Vyzkoušejte přípravky, které v sobě obsahují blahodárný vitamín C, ten působí proti tvorbě vrásek a přirozeně stimuluje pokožku. Výrobky s aloe vera jsou zase vhodné pro citlivou pokožku, aloe totiž snižuje začervenání a podráždění.
 
Udělejte si něco dobrého na zub
Séru to trvá několik minut, než se vstřebá do pleti. Proto je teď ideální doba, kdy si můžete dopřát první ranní kávu nebo rychlou sprchu. Doba působení produktu by měla být okolo deseti minut.
 Problematická pleť
Potřebná hydratace pleti
Po nanesení séra je na řadě ošetření pleti vhodným hydratačním krémem nebo pleťovým olejem. Pokud dáváte přednost hydratačním krémům, nanášejte je vždy na vyčištěnou a suchou pleť. Oleje samy o sobě nemají hydratační schopnost, proto je nanášíme na navlhčenou pleť. Bohatě k tomu postačí obyčejná voda z kohoutku.
 
Líčení
I zde se vyplatí počkat, než se krém zcela vsákne do pleti. Pak můžete začít s nanášením make-upu. Pokud chcete, aby make-up vydržel delší dobu, zafixujte ho pomocí fixačního spreje nebo termální vody.
 
Odlíčení
Čím je pleť zralejší, tím je potřeba věnovat větší pozornost právě jejímu odličování. Make-up by na pleti měl zůstat co nejkratší dobu, proto se odličte ideálně hned po příchodu domů. K odličování používejte oleje, které na sebe navážou make-up a dokonale ho odstraní.