Poznávejte naši zemi

Děti bychom měli vést k lásce k cestování a poznávání naší krásné země. Naše vlast nám skýtá mnoho krás a impozantních podívaných. Jestli jste se rozhodli vydat na výlet a nenapadá vás žádný cíl, věřte, že pokud navštívíte málo známé Terčino údolí, určitě neprohloupíte. Tento zajímavý a málo známý kout najdete v Jižních Čechách nedaleko Nových Hradů. Údolí vede podle řeky Stropnice a zajímavý název dostalo podle Terezie, manželky hraběte Buquoye. Na její přání nechal podél řeky vybudovat přírodní park. Naleznete zde okrasné stromy, mimo jiné i pět set let starý dub, upravené cesty, lavičky k posezení i umělý vodopád. Trasa, která vede údolím je vhodná pro kočárky i malé děti. Jistě si tedy výlet pěkně užijete. Kdo bude mít ještě chuť a sílu k dalšímu výšlapu, může navštívit poutní kostel v Dobré vodě.

dívka u řeky

Dalším výletem, který určitě děti nadchne, je návštěva přírodní rezervace Soos. Nachází se v Západních Čechách a pro děti je lákavá především možností chodit po dřevěných cestičkách a povalových chodnících. Ty vedou přes rašeliniště po dně vyschlého jezera. Vyschlé jezero vypadá jako měsíční krajina s řadou bahenních sopek a bublající vodou. Nachází se zde množství minerálních pramenů. Stezka není dlouhá ani náročná. Měří pouze kolem jednoho kilometru. Bez obav na tento výlet tedy můžete vzít i menší děti.

Vaše ratolesti budou nadšené z výletu na Loučeň. Tento malebný zámek myslí na dětské návštěvníky a pravidelně pro ně pořádá různé programy. Lákavé jsou labyrinty, které se nachází v rozlehlém zámeckém parku. Každý labyrint je vytvořen z jiného materiálu. V zámku najdete i zámeckou restauraci nebo stánky, kde si můžete dopřát občerstvení.
turista na útesech

Jestli jste rodiči malých děcek, které vozíte v kočárku, pak se s nimi nevydávejte k Bílé Opavě. Tato lokalita nacházející se na Severní Moravě je vhodná spíše pro starší děti. Lezení po vytesaných kamenných schodech s řetězy, cesta kolem vodopádů divokou přírodou nadchne dobrodružné turisty i odrostlé děti.