Jarní úklid Vašeho domova

Ze všeho nejdříve je potřeba utřídit si v hlavě, co od jarního úklidu očekáváme a jestliže se chystáme na velké změny v našem domově, je určitě přínosné nechat se inspirovat současnými úklidovými trendy. Mezi ty nejoblíbenější patří:jarní smetáček a lopatka

  • Konmari metoda Marie Kondo:téměř každá moderní žena se alespoň jednou setkala s názvem této metody a její zakladatelkou. Marie Kondo je minimalisticky smýšlející úklidovou poradkyní. Její postup spočívá v protřídění všech věcí dle kategorií a v uvědomění si, zda nám určitá věc přináší potěšení či nikoliv. Jistě všichni v nějaké míře známe tzv. „křečkování“ věcí, které se určitě budou někdy hodit. Tuhle metodu můžeme tak doporučit všem, kteří od jarního úklidu očekávají domácí revoluci. Počítejte však s tím, že za víkend to nestihnete, konmari metoda vyžaduje trpělivost a čas.
  • Úklid podle zón:tento postup nevyžaduje takovou časovou náročnost jako ten předchozí, dokonce bychom řekli, že je pro nás Čechy udržitelnější a přístupnější. Jedná se o uklízení rozdělené dle místností – zón – v našem domově. Pro lepší představu to může znamenat, že se každé pondělí zaměříme na vysmýčení kuchyně a jídelny, další dny budeme dělat pořádek jinde. A takhle stále dokola. Na tento systém se dá celkem jednoduše navyknout a jarní úklid se rázem stane celoročním.  

obývací pokoj
Ve výsledku je v podstatě jedno, který styl je Vám bližší nebo jestli máte svůj oblíbený a léty prověřený postup. Důležité je se do jarního úklidu pustit, provětrat domov, vpustit do něj světlo. Pro nenáročné postačí kromě standardně setřeného prachu a naleštěných podlah také vyprání všech záclon a závěsů, důkladné umytí oken, dveří a zárubní, odklizení zimního oblečení a vybavení na hory a v neposlední řadě vymytí ledničky, kontrola zásob ve spíži a umytí vnitřních prostor kuchyňské linky. Nezapomeňte také na jarní výzdobu a květiny, které celkový dojem Vašeho domova doladí, zútulní, provoní a příjemně osvěží!