Péče o bazén

Není tomu tak dávno, kdy v létě bylo okolí každého vodního toku u nás v obležení lidí, kteří se toužili osvěžit. V posledních letech ale rtuť teploměru až nebezpečně stoupá, nebe bez mráčku je na denním pořádku. Za tropickým létem už není zapotřebí jezdit do zahraničí, užijeme si ho i u nás. Enormní sucha však mají za následek nižší cirkulaci vody v krajině, stojaté vody jsou už začátkem léta znečištěné a koupat je zde zakázáno. Teplé slunečné dny v kombinaci s nedostatkem srážek má totiž za následek větší výskyt sinic a řas, které stojaté vody znečišťují. Tato znečištěná voda může být pro slabší jedince a děti nebezpečná, neboť způsobuje kožní onemocnění a v horších případech dokonce alergické reakce.

žena v bazénu

Řada lidí tak raději zamíří přímo na veřejné koupaliště, které je ošetřeno chlórem. Sinice nebo řasy byste tu tak hledali marně. Veřejných koupališť a bazénů je ovšem u nás žalostný nedostatek a tak se velmi často můžeme setkat se situací, kdy je doslova hlava na hlavě. Toho využívají i majitelé bazénů, kteří každoročně šponují výši vstupného. Najde se však řada lidí, která se odmítá podrobovat zkoumavému pohledu ostatních.

dítě ve vodě

Pokud tedy toužíte po vlastním bazénu na zahradě a dispoziční rozměry vám to dovoluj, proč koupání na zahradě nezrealizovat. Samozřejmě není zapotřebí hned investovat do zapuštěného bazénu, vystačíte si i s menší nafukovací variantou nadzemního bazénu. Děti se zde spolehlivě vyřádí a vy se alespoň osvěžíte. Nezapomínejte i na plachtu pod bazén Chlorito.cz, aby samotná konstrukce nebyla v přímém kontaktu se zeminou. Není však pochyb, že každý touží po zapuštěné variantě, kde bude možné vyšperkovat svou plaveckou techniku. Je však potřeba poznamenat, že náklady na zapuštěný bazén jsou o poznání vyšší, je proto vhodné vychytat výprodejové ceny, které se primárně objevují mimo sezónu ve většině specializovaných obchodů.