Nekupujte oblečení, ale raději si ho ušijte! Začít můžete kdykoliv, není to nic složitého!

Ideální oblečení na léto by mělo být lehké a vzdušné, pokud hledáte ideální materiál pro letní oblečení, zkuste šifón. Z této látky budete určitě nadšení.

Nekupujte oblečení, ale raději si ho ušijte! Začít můžete kdykoliv, není to nic složitého!

Za oblečení ročně utratíme poměrně velkou částku, pokud máte rádi módu a chcete přeci jen ušetřit nějaké peníze, můžete si oblečení začít šít. Pokud zvládnete alespoň nějaké základy, brzy si můžete začít zkoušet šít i složitější kousky. Nejlépe se trénuje na jednoduchých střizích, na dětském oblečení a na doplňcích. V případě, že vás šití chytne, nejenže ušetříte, ale hlavně budete chodit v originálním oblečení, které jen tak někdo nemá. Jak začít?

pexels-photo-2466638

Když začnete, už nepřestanete

Šití oblečení je velmi výhodné, nejen proto, že za oblečení ušetříte, protože jediné, co je zapotřebí, je látka. Když se naučíte oblečení šít, už s tím nepřestanete, vždy si budete moci ušít přesně to, co se vám líbí a nemusíte se ohlížet jen po tom, co nabízí obchody. Originalita každého ušitého kousku je dalším bonusem, a pokud máte malé děti, bude pro vás šití oblečení ještě výhodnější. Nehledě na to, že kvalita oblečení z obchodů není vždy úplně nejlepší, když si budete ale šít oblečení doma, můžete se spolehnout, že vám oblečení i déle vydrží, nevytahá se a nebude špatně či křivě šité. Záleží vždy ale také na tom, jakou látku si vyberete.

pexels-photo-2611499

Letní móda podle vás

Léto je obdobím, kdy se chcete hodně líbit, ukazujeme se v pěkném oblečení a chcete se cítit dobře. Začínáte šít? Pak je léto ideálním obdobím. Na letním oblečení se navíc můžete pořádně vyřádit, můžete si dovolit šít s pestrých látek a vyzkoušet i různé střihy. Přemýšlíte, jakou látku na léto zvolit? Šifón Prima-obchod je látkou lehkou, vzdušnou a průhlednou. Šifón je látkou i hodně jemnou, proto se využívá na šití zejména šatů, halenek nebo sukní, dokonce se využívá i na výrobu lehkých županů nebo závěsů a záclon. Jeho využití je tak široké.

Šifón může být z přírodního hedvábí, ale existuje i umělá varianta této tkaniny z umělých vláken, takzvaných filamentů. Šifón je jako látka velmi jemný na omak, má charakteristickou texturu a je velmi příjemný na těle. Vyzkoušíte jej na léto?