Ochrana pro obě strany

U nebankovních poskytovatelů různých půjček a hypoték se běžně můžete setkat s pojmem hypotéka bez registrů. Každý si pod tím jistě představí to, že se prostě do registrů dlužníků vůbec nenahlíží. To by byl tak trochu omyl.

  • Nejedná se o to, že by věřitele vůbec nezajímalo, jestli nemá jeho potencionální klient nějaký „hříšek“ z minulosti.
  • Spíše jde o to, že se některé drobné záznamy mohou tolerovat.

malý vklad

Kromě toho se jedná pouze o úvěry, které jsou určené pro potřeby podnikatelů, kteří je použijí do své firmy. Poskytovatel https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/se souhlasem svého klienta tedy může nahlédnout do registrů dlužníků.Záznam za opožděné platby ale většinou považuje za nedůležité. Z jakého důvodu se do těchto registrů nahlíží? Je zapotřebí zjistit, jestli už nedošlo k předlužení.

ukazatel zhodnocení

Registry prozradí vše

„Odtajnění“ registrů může být někdy prospěšné i samotnému klientovi. To v případě, že jeho záznamy jsou natolik nedůležité, že je možné poskytnout mu výhodnější úrokovou sazbu.

  • Běžně by platil úrok od šesti procent, ale při kladném hodnocení se může snížit až na tři procenta.

Vždy jde především o to, aby klient byl schopen dlužnou částku splácet a nedostal se tímto krokem do ještě větších finančních potíží. Jestliže se jedná o soukromé osoby, což znamená, že nevyužíváte peníze k podnikání, není možné vám hypotéku bez registrů poskytnout. Tím ale není řečeno, že pro vás žádný finanční produkt neexistuje. Naopak. Ve vašem případě je možné získat úvěr spotřebitelský.

velký skrblík

U něho jsou pravidla nastavena podobně. Do registrů se také nahlíží a také se drobné prohřešky tolerují. Důvodem zjišťování možné zadluženosti je to, aby se nastavila výše úvěru v poměru k výši příjmů. Pokud by byl úvěr příliš vysoký, klient by se tak mohl dostat do dluhové pasti, ze které je opravdu velice těžká cesta.