Pozitivní přístup dělá divy

Stáří s sebou někdy přináší jednu nepříjemnou věc. Tou jsou různé nemoci. Přesto, že s nimi většinou senior tak trochu i počítá, jako s nevyhnutelným zlem, mohou ho nepříjemně překvapit. Zaskočeni se mohou cítit i jeho blízcí. Zejména, pokud se jedná o stařeckou demenci nebo stejně obávanou Alzheimerovu chorobu.
§ Problémy, které současná věda neumí vyléčit.
§ Může je jen zpomalit a zmírnit tak jejich následky.
hodně stará paní.jpg
Dříve bylo téměř nemyslitelné, aby se potomci o svého nemocného nepostarali. Mnohdy na čtyřiadvacetihodinovou a skutečně nikdy nekončící péči sami doplatili svým zdravím. Podle odborníků i podle názoru těch, co se do podobné situace dostali, je rozhodně nejlepším řešením kvalitní Alzheimer centrum, kde se o našeho nejbližšího postarají tak, jak bychom toho v domácích podmínkách nebyli nikdy schopni.
seniorka a alzheimerova choroba.jpg

Zábava, kterou jinde nezažijí

Tyto domovy se zvláštní péčí rozhodně nejsou žádné neosobní ústavy, ve kterých nemocní jen posedávají a čekají na zázrak. Zaměstnanci těchto institucí jsou velice empatičtí lidé, kteří se ke svým klientům chovají ne jako k nemocným cizím lidem, ale jako k členům své rodiny. Každému je tu zachována jeho důstojnost a nikdo se tu necítí opuštěný a opomíjený. Personál je speciálně vyškolen pro práci s takto nemocnými a snaží se zachovat u nich co nejvíce jejich předchozích dovedností a vědomostí. Péče o klienty je tu nepřetržitá a to skutečně celých čtyřiadvacet hodin po celý rok. Tady se řídí heslem, že si nemoc také přeci nebere dovolenou. Krásným příkladem péče o nemocné je zapůjčení speciálního trenažeru, na kterém bylo možno vyzkoušet si hrubou motoriku. Tréning měl posílit klouby dolních a horních končetin.
§ Nejvíce bodovala disciplína, ve které šlo o simulaci závodního auta.
§ Každý „závodník“ se snažil vyhnout protijedoucím autům.
§ Nejen klienti byli nadšeni.