Sedací souprava rohová aneb jak využít maximálně prostor

Je zkrátka součástí každého obývacího pokoje. Jedná se o jeden z dominantních prvků. Mnohdy plní multifunkční úlohu. Neslouží jen coby místo pro odpočinek, pro posezení s přáteli či rodinou, ale také se mnohdy stává lůžkem. Někdy lůžkem pro zdřímnutí si po dobrém obědě nebo coby efektivní řešení, kam uložit ke spánku návštěvu.

V rámci výběru je zapotřebí zohlednit prostor, neboť sedací souprava rohová náleží přeci jen do kategorie většího kusu nábytku. Jedná se o efektivní řešení ale spíše do většího obývacího pokoje. Stejně tak je vhodnou volbou pro početnější rodinu nebo v případě do domácnosti, kde jsou častější návštěvy.

levný nábytek

Velikost místnosti je dobré vždy porovnat, aby se tam vámi vybraná sedací souprava rohová nejen vešla, ale aby nikterak nebránila volnému pohybu v prostoru. Na základě nejnovějšího trendu se nejedná jen o nutnost umístění do rohu, ale může být efektivním prvkem v rámci vizuálního rozdělení pro rodinné posezení a kuchyňskou linku.

Jedná se o nadčasový prvek, který se těší neustálé oblibě. Nadále i na úkor nových trendů je nejčastěji volena do rohu, kde tak spočívá přednost v tom, že dochází k maximálnímu využití místa. Tímto tak zůstane dostatečný prostor v místnosti pro konferenční stolek apod. Dodá i pocitu na útulnosti a působí i pěkně po designové stránce.

malý buldoček

Kromě hlavního poslání za účelem využití místa v rohu, je třeba zvolit i kvalitu v rámci posezení. Díky dnešní nabídce sortimentu tak lze získat tento kus nábytku za přijatelnou cenu a v kvalitním provedení.

Materiál je jedním z důležitých parametrů při výběru. Zejména jestliže se jedná o početnější rodinu s malými dětmi či se v domácnosti pohybují i domácí zvířata. Zde je materiál velmi důležitým elementem. V tomto případě je důležité volit dobře udržovatelný materiál. Stejně tak i barevné provedení. Preferovat takový design, kde nebudou vidět chlupy od zvířat či případné nečistoty.