Kryptoměna – nechá se koupit i těžit

Měnou budoucnosti se stává kryptoměna. Digitální forma peněz s vyšší bezpečností plateb. Tak jako s tradičními penězi, tak i s digitálními můžete platit za produkty a služby a také je investovat. Umožňují také obchodování na burze. Lze je změnit i na peníze v jakékoliv světové měně. K tomu slouží speciální směnárny.
Jako první kryptoměna byl Bitcoin. Kryptoměna je charakteristická také tím, že nespadá pod žádnou banku ani vládu. Jedná se o decentralizovanou měnu.
Ke kryptoměně můžete přijít nejen nákupem, ale také těžbou. Těžba probíhá pomocí výkonného PC a speciálního těžebního HW s dalším příslušenstvím
Takovému těžebnímu stroji se říká miner. Těžit můžete libovolní měnu např. Bitcoin, Litecoin, Ripple, Monero, Dash atd.
digitální podnikání

Těžit kryptoměnu se již nevyplatí samotným jedincům. K tomu slouží seskupení veškerých těžařů, kterým se říká mining pool. Odměna za těžbu se připisuje všem podle výkonu přispění k celkovému výkonu.
Princip těžby spočívá v uzamčení bloku, ve kterém jsou uložené transakce. Těžební program si vezme tento blok a upravuje jej pomocí matematické funkce, které se říká hashovací. Tato funkce pracuje s velkým množstvím dat, které převádí do symbolů a čísel. Bloky se vytváří v pravidelném časovém intervalu.
Nalezení bloků a hashů je závislé na výkonu vašeho zařízení, protože čím vyšší výkon, tak tím vyšší počet nalezení.
síť na peníze

Po nalezení a rozluštění hash kódu a potvrzení, že je vše v pořádku, rozdělí se odměna mezi všechny těžaře seskupené v mining poolu. Odměna je závislá na výkonu a úspěšnosti každého těžaře.
Stát se těžařem kryptoměny může tedy každý kdo je ochoten investovat do výkonného PC a těžebního HW. Nastavit lze i zátěž těžby na vaše PC zařízení. I při těžbě kryptoměny můžete s vaším PC nerušeně pracovat.