I sezonní mobilní domy stojí za úvahu

I sezonní mobilní domy stojí za úvahu

Dosluhuje vám zahradní domek, malá chajda, kterou obýváte pouze od jara do podzimu, a uvažujete o výstavbě nějaké nové? Což takhle zkusit to s komfortním sezonním mobilním domem Atlas Park Lodge https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/-1580/? Pořídíte jej za velmi nízkou cenu a vyjde vás s velkou pravděpodobností výrazně levněji, než nová stavba. Navíc bude vyžadovat minimální údržbu, bude jej možné postavit a užívat v podstatě ihned poté, co připravíte kotevní patky, a bude také komfortně zařízený. Může vás překvapit i jeho velikost a vnitřní dispozice, zvláště tam, kde obýváte chatu o půdorysu pět krát šest metrů, a musíte se tu uskromnit, resp. žít Read more »

Skutečný domov je vzácný

Skutečný domov je vzácný

Dům či domov? Spatřujete v tom nějaký rozdíl, byť i sebemenší? Ano, máte skutečně pravdu. Rozdíl v tom je a je skutečně markantní. Je podstatné umět rozlišovat pojmy a správně je kategorizovat do našeho všedního života, jelikož dobře pojmenovat věci či jevy je opravdu důležité.  Pojďme se nejprve podívat na pojem dům. Co si pod tím Představíte? Ano, jedná se o budovu. Je to stavba, ve které bydlíte, kterou jste si třeba sami postavili nebo navrhli. Může být krásná, mít vaši oblíbenou barvu, několik podlaží i pokoje vám postavené na míru podle přání. Dům se staví mnoho let, chce to mnoho Read more »

Teplo domova

Teplo domova

Zamýšlím se nad tím, co je vlastně šťastný život? Pocit toho, kdy je jeden šťastný se dost liší. Někdo je rád sám a proto nikdy nebude šťastný ve vztahu. Takový člověk nebude prahnout po rodině. Spíše bude vyhledávat dobrodružství, poznávání nových zážitků, věcí a lidí. To ho bude naplňovat. Někdo by teď jistě rád dodal, že ve staří bude na vše sám. Dost obdobně on může říct, že ten kdo žije rodinný život, tak si třeba nemohl splnit přesně co chtěl, jelikož mu to situace nedovolila. Ani ne třeba z hlediska financí jako z přesvědčení partnera. Uvedu příklad: muž si Read more »

Jarní úklid Vašeho domova

Jarní úklid Vašeho domova

Ze všeho nejdříve je potřeba utřídit si v hlavě, co od jarního úklidu očekáváme a jestliže se chystáme na velké změny v našem domově, je určitě přínosné nechat se inspirovat současnými úklidovými trendy. Mezi ty nejoblíbenější patří: Konmari metoda Marie Kondo:téměř každá moderní žena se alespoň jednou setkala s názvem této metody a její zakladatelkou. Marie Kondo je minimalisticky smýšlející úklidovou poradkyní. Její postup spočívá v protřídění všech věcí dle kategorií a v uvědomění si, zda nám určitá věc přináší potěšení či nikoliv. Jistě všichni v nějaké míře známe tzv. „křečkování“ věcí, které se určitě budou někdy hodit. Tuhle metodu můžeme tak doporučit všem, kteří od Read more »