Skutečný domov je vzácný

Dům či domov? Spatřujete v tom nějaký rozdíl, byť i sebemenší? Ano, máte skutečně pravdu. Rozdíl v tom je a je skutečně markantní. Je podstatné umět rozlišovat pojmy a správně je kategorizovat do našeho všedního života, jelikož dobře pojmenovat věci či jevy je opravdu důležité. 

Pojďme se nejprve podívat na pojem dům. Co si pod tím Představíte? Ano, jedná se o budovu. Je to stavba, ve které bydlíte, kterou jste si třeba sami postavili nebo navrhli. Může být krásná, mít vaši oblíbenou barvu, několik podlaží i pokoje vám postavené na míru podle přání. Dům se staví mnoho let, chce to mnoho času, úsilí a často i financí. Stojí to také hodně nervů, ale výsledek stojí rozhodně za to, hlavně pokud stavíte podle své fantazie a vašich snů o bydlení. Problémem je to, že i kdyby byl dům ze zlata posázený brilianty, tak z něho skutečný domov stejně nevytvoříte. 

dům

Domov je něco zcela odlišného od pojmu dům. Dům jako takový je stále pouhá nemovitá věc. Ano, souhlasím s tezí, že je výborné vlastnit dům a vědět, že je prostě váš, avšak pocit domova vám to nenahradí. Domov je v podstatě něco jako pocit či atmosféra. Domov je to, kam se budeme s radostí vracet. Udávají ho věci ani nábytek, ale definuje ho rodina, tedy lidé, kteří nás milují a záleží nám na nich.

boty členů rodiny

Mít skutečný domov je požehnání a dar, i když si to někdy ani neuvědomujeme. Někdo takové štěstí nemusí vůbec mít a někdo to bere jako samozřejmost. Pojďme se na chvilku zastavit a vychutnat si ten moment, že máme domov, že se máme kam vrátit a hlavně, že máme za kým. Domov není jen pouhé klišé, ale dává nám pocit bezpečí, naděje, nezištného přijetí, klidu a radosti. Teď už jistě všichni víme, jak velký a důležitý rozdíl mezi domem a domovem může být. Jistě to také všichni cítíme. Není podstatné mít vlastní obří dům jen pro sebe, ale mít ten pravý domov s lidmi, které máme rádi.