I sezonní mobilní domy stojí za úvahu

Dosluhuje vám zahradní domek, malá chajda, kterou obýváte pouze od jara do podzimu, a uvažujete o výstavbě nějaké nové? Což takhle zkusit to s komfortním sezonním mobilním domem Atlas Park Lodge https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/-1580/? Pořídíte jej za velmi nízkou cenu a vyjde vás s velkou pravděpodobností výrazně levněji, než nová stavba. Navíc bude vyžadovat minimální údržbu, bude jej možné postavit a užívat v podstatě ihned poté, co připravíte kotevní patky, a bude také komfortně zařízený. Může vás překvapit i jeho velikost a vnitřní dispozice, zvláště tam, kde obýváte chatu o půdorysu pět krát šest metrů, a musíte se tu uskromnit, resp. žít spíše jen v jedné jediné místnosti.

palivové dřevo

Mnohé sezonní mobilní domy mají půdorys o polovinu větší, než je ten váš, mají k dispozici tři ložnice, velkou kuchyň s jídelnou a samozřejmě koupelnu, což v některých chatách ani nebývá zvykem. Výhodou takového řešení je nízká cena, velký obytný prostor, dostatečný komfort i se spotřebiči a nábytkem, no a samozřejmě pobyt na vlastním pozemku, který dobře znáte, a máte jej přizpůsobený vlastním potřebám.

jahody ze zahrady

K mobilnímu domu lze přistavět pergolu, altánek, předsazenou terasu a některé z těchto typů staveb lze také dodatečně zateplit a využívat i celoročně. Jistou možností je i výběr jiného domu, který již zateplený je, nabízí vytápění dřevem nebo tepelným čerpadlem, a poskytuje tak možnost odstěhovat se z města a žít na své „chatě“ natrvalo.

Někteří lidé již toto rozhodnutí udělali, a kdybyste se jich zeptali, zda svého činu litují, pravděpodobně by vám na otázku odpověděli záporně. Mnozí z nás se totiž velmi neradi vrací po víkendovém pobytu na chalupě zpět domů, do městského bytu, kde vládne chaos, docela jiná energie a prostředí, které je s rekreační lokalitou nesrovnatelné. Podstatným důvodem, proč vyměnit venkov za město, je také vlastní zdraví a psychická pohoda.