Cvičte s kvalitními pomůckami

Cvičit v pravidelných intervalech je dobré nejen kvůli kondici, ale také kvůli správnému držení těla. K tomu to chce ale mít ty správné pomůcky.

Cvičte s kvalitními pomůckami

Češi, ač sami sebe považují za sportovní národ, sami příliš nesportují, a to ani i když mohou hledat inspiraci v mnoha sportech, kde patříme mezi špičku. A když už sportujeme, často to děláme špatně, což má nakonec za následek chronické bolístky, které se mohou ozývat takřka všude na těle. Odstraňování takovýchto bolestivých bodů je nejen náročné, ale může to být i nákladné. Často je totiž nutné je rozmasírovat, a sice profesionály. A profesionální masér není zrovna nejlevnější. Je možné ale takovýmto nepříjemnostem předcházet.

Cvičení

Je vhodné mít doma po ruce pomůcky jako je třeba masážní válec. S jeho pomocí snadno každý může rozmasírovat postižené místo svépomoci, aniž by potřeboval pomoc druhé strany. Mnohem lepší je ale takovýmto problémům předcházet, a sice správným držením těla v jakýchkoliv situacích. A to není snadné. Nacvičit se to ale dá, třeba i se speciálními gymnastickými míči.

Jejich použití je skutečně velmi barvité. S těmito balóny je možné dělat lecjaké cviky, řadu z nich mohou podnikat i lidé s handicapem, případně dokonce i těhotné ženy. Pro ty byl dokonce tento míč navržen. Nastávající maminky mohou s jeho pomocí posilovat pánevní dno či si zlepšit bolesti v bedrech, které trápí takřka všechny těhotné ženy. Na takovém balónu je samozřejmě možné i sedět během práce, což je více než užitečné. Člověk tak sedí alespoň chvíli tak jak má. Nic se ale nemá přehánět. Doporučuje se takto sedět dvakrát až třikrát denně po dobu pouze několika minut. V opačném případě může člověk sjet do špatného stereotypu a sedět zase špatně, což se nakonec může projevit znovu bolestí.

Gymnastický míč

Vhodné míry

Gymnastické míče se prodávají v mnoha barevných variantách a je pochopitelné, že i v mnoha velikostech. Není dobré kupovat dítěti ten největší ani chtít ušetřit a koupit si menší verzi, než která je pro daného jedince vhodná. Vhodný průměr úzce souvisí s výškou postavy. Dle tohoto kritéria by pak měl probíhat výběr.