Výplň do krabice, pro vhodnou ochranu zboží

Ne vždy se podaří, že materiál, který se posílá, je přesně na míru krabice. Nebo dokonce je třeba se postarat ještě i o jeho zabezpečení, aby se nerozbil. Existují různé možnosti a vůbec není špatné se zaměřit na ekologické, které rozhodně šetří přírodu. A rozhodně to nemusí být finančně náročné pro nikoho, výplňový materiál do krabic se dá pořídit velmi levně a nezatěžuje ani životní prostředí.

balicí

  • Kartónová vlna – je v podstatě využitý odpadový kartón, který je speciálním strojem rozřezaný na mřížku. Spojené proužky k sobě jsou dostatečně velkou a kvalitní ochranou. Materiál je skutečně tvárný, dá se s ním dobře manipulovat, a tudíž se dá velmi dobře zasílaný materiál obalit a tím rovněž dostatečně zabezpečit. Výhodou je, že se dá kartónová vlna použít i pro těžké předměty. Velmi dobře tlumí nárazy i otřesy. V podstatě se skutečně jeví jako nejlevnější výplň.
  • Ekologický výplňový polštářek – dá se ekologicky rozložit, proto se jedná o skutečně vysoce kvalitní výplň. Tento materiál je vyrobený ze schránek mořských škeblí, což je v podstatě využitý odpad z produkce farem, kde se zpracovávají mořské ryby a další rybí produkty. Nafouknuté polštářky jsou vhodné spíše pro jemnější zboží. Dají se dobře od sebe odtrhnout, což zase zajišťuje velmi příjemnou manipulaci.

bublinky

  • Bublinková fólie – zajistí rovněž bezpečnou cestu přepravní společností, až ke svému příjemci. Zejména křehké zboží je dobré právě touto fólií obalit. Dalším jejím přínosným benefitem je i to, že je lehká a tudíž nijak nezatíží svojí hmotností finanční náklady na celkovou přepravu balíčku. Prodává se v různých podobách, ale předně se od sebe liší pouze velikostí bublinek.
  • Vzduchová pouzdra na láhve EuProMed – ideální výplň na přepravu plných láhví s vínem či jiným lahodným mokem. Samozřejmě se dají pouzdra využít i jiným způsobem na křehké zboží.