PP sáčky – to je zdravotně nezávadný materiál – polypropylen

Polypropylen je jeden z nejrozšířenějších plastů v potravinářské výrobě. Balí se do něj naprosto běžně mnoho trvanlivých potravin, ale i těch k rychlé konzumaci, např. pečiva. Tyto výrobky se ve společnosti ujaly také pod názvem „celofán“. K čemu se hodí tyto PP sáčky https://www.2pack.cz/sacky-pytle/pp-sacky-s-lepici-klopou v domácnosti?

Sušené ovoce – v současné době stoupá mezi lidmi zájem o zdravou výživu a tím pádem také o složky trvanlivého rázu, jako jsou luštěniny, ořechy a semínka, obilné kaše, obilné vločky atd. Patří sem i sušené ovoce a právě polypropylenové sáčky jsou pro jeho dlouhodobé uchování ideální. Jsou vůči ovoci netečné, nezanechávají zápach a lze takto skladovat v podstatě cokoli i velmi dlouhou dobu v řádu měsíců.

sušená jablka

Sušené houby – pokud jste milovníky hub a houbaření, jistě budete mít doma v zásobě nějaké houby nasušené. Mohou se skladovat v uzavřené sklenici, ale PP sáčky jsou výhodnější – nezaberou tolik místa, jsou lehké a také lépe dostupné a levnější, než sklenice.

sušení hub

PP sáčky s klopou nebo s lepicím proužkem – ty se využívají pro uchovávání papírových listin, dokladů a různých drobností, jako jsou samolepky, etikety z krabiček od zápalek, poštovní známky, pivní tácky a řada dalších sběratelských exponátů.

Sáčky s dírkou – velmi často je můžete vidět v různých prodejnách textilní galanterie, cukrovinek a různého zboží malé velikosti. Takto vystavené a zabalené výrobky jsou dobře chráněny proti prachu a vlhkosti, sáčky jsou transparentní, takže není nutné zboží v obchodech popisovat.

Dětské hračky – celofán neboli potravinářský polypropylen je také ideální materiál pro balení a uchovávání dětských hraček, zejména pro velmi malé ratolesti (miminka a batolata). Je zdravotně zcela nezávadný a takto lze mít uložená chrastítka, plastové, dřevěné i gumové hračky. Samozřejmě poslouží i pro ukládání dílků puzzle, stavebnic atp.