Ušetřete čas, nevařte!

Naše babičky i maminky si s hrdostí zařizovaly své kuchyně a příprava jídla pro rodinu se často stávala hlavní náplní jejich času. Bez elektrických pomocníků v kuchyni bylo uvaření takového nedělního oběda hrdinským činem. Co surovin se muselo nakoupit, co nádobí se našpinilo, kolik času se ztratilo hlídáním kastrolů, aby se nic nepřipálilo. Ani nemluvím o tom, jak to bylo se zatápěním v kamnech a udržováním ohně.
italský pokrm.jpg
Dnes už sice máme do kuchyně zajímavé elektrické pomocníky, mnoho surovin se dá koupit již jako polotovar.  Dá se tedy říci, že dnešní vaření je snažší. Ale i tak zabírá dnešní pracující ženě a matce hodně času. Co všechno by se dalo s ušetřeným časem udělat? Můžeme jít do fitka, ke kadeřníkovi, popovídat s děvčaty nebo se věnovat dětem.
plněné taštičky.jpg
Dovoz obědů do domu
Dnes již naštěstí nejsme odkázáni na naší kuchyni a sporák. Je možné využít služeb, které nám zabezpečí denně teplou stravu dle našeho výběru a co víc, jídlo nám firma doručí až do bytu. Firmy již dnes nabízejí možnost vybrat si dle jídelního lístku jídlo na určitou dobu a dle své chutě. Jsou typy  služeb, které nabízejí běžnou stravu s výběrem z několika druhů jídel, ale stejně tak najdeme služby, kde nám uvaří vegetariánské jídlo nebo jídlo vhodné pro dietně se stravující jedince. Služba dovozu stravy je velmi vhodná právě pro důchodce, kteří již nechtějí nebo nemohou vařit a přivítají denně čerstvé jídlo, které je vhodné právě pro lidi, kteří musí dodržovat dietu. Stravu je možné odebírat v  termonádobách a jídlonosičích dodaných spotřebitelem, mnoho firem ale nabízí i porce zatavené do plastových nádob, kdy se miska po použití zahodí. Tyto služby ale bývají cenově navýšené o cenu nádoby, zase ale nemusíme nic umývat a nádoba je zaručeně hygienicky čistá. Stravovací firmy dnes také začínají vařit i s moderními prvky, kdy jedno jídlo ve výběrubývá zeleninový salát. Mnoho strávníků toto využívá například na pokrytí večeře, kdy už nepožadují tak syté jídlo. Možností je noho a tak kuchařinky, uvažujte, zda tako nevyzkoušet podobnou službu.