Tři dny v Budapešti

V hlavním městě Maďarska bychom se nenudili ani po měsíci, ale když máme na návštěvu pouze pár dní, musíme pečlivě naplánovat, co všechno bychom chtěli stihnout, ať nepřijdeme o nic, co by nám Budapešť mohla nabídnout a nás co by nás zajímalo.
v noci budapešť
Cesta a ubytování
Je spousta možností, jako se do města dostat, vše záleží na vašich preferencích. Vlak, letadlo i spolujízda přes známé servery vyjdou cenově velmi příznivě, zde záleží hlavně na tom, z jaké části republiky pocházíte. Například zpáteční letenky z Prahy můžete najít už například od 1200 Kč, jízda s včasnou rezervací s Českými drahami například z Ostravy vyjde na zhruba 990 Kč.
Co se týče ubytování, opět záleží na tom, co je pro vás na cestách prioritou. Ať si potrpíte na větší luxus, nebo vám postačí skromnější vybavení, určitě si vyberete. A levnější ubytování lze celkem lehce nalézt i relativně blízko centra, a to asi za 200 Kč za noc. Samozřejmostí bydlení v centru je také takzvaný místní poplatek, který dělá zhruba 40 Korun.

Den první
Dle mého názoru město doopravdy nepoznáte, pokud ho nevidíte v noci. Proto bych zvolila pozdější spoj (bývají často i levnější) a po ubytování se bych vyrazila do noční Budapešti. Památky jsou nádherně osvícené, ulice plné lidí a restaurací lákajících zákazníky venkovními posezeními, zajímavou výzdobou, či neodolatelnou vůní. Lehká procházka postačí a už se jen nechat zlákat. Ať už preferujete street food, nebo luxusní restauraci (ani Michellinské hvězdičky se městu nevyhýbají).
Den druhý
Konečně máte možnost si město užít za světla a všimnout si toho, na co jste v noci neměli čas. Jaké jsou ty nejoblíbenější a nejtypičtější?
·         Parlament
·         Rybářská bašta
·         Bazilika svatého Štěpána
·         Matyášův kostel
·         Budínský hrad
·         Most Svobody
maďarsko parlament
Den třetí
Na poslední den doporučuji místa nacházející se blízko vlakového nádraží Keleti. Nejenže ono samotné stojí za shlédnutí, ale blízko se nachází také impozantní Náměstí hrdinů a také ZOO, která určitě stojí za návštěvu.
Tak tedy, šťastnou cestu!