Móda do práce – hlavně pohodlně

Pokud nemusíte v práci dodržovat předepsaný oděv, jako je třeba uniforma, pak se určitě snažíte vypadat v práci co nejlépe a předvést se před ostatními. Důležité je ale cítit se především pohodlně. Jak tyto dvě věci skloubit a co nosit do práce, abyste byla in, a zároveň se cítila pohodlně?
Móda do zaměstnání neztělesňuje nekonečné varianty nudných kostýmků a košilí. Dnes ženy hodí do práce oblečené dle vlastního přání a vlastních preferencí.
usměvavá podnikatelka
Formální móda do práce už také není jen o kostýmku, ale můžete zvolit třeba kalhoty a halenku, nebo svetr. Nerezignujte ale na eleganci, ta je důležitá. Tmavé kalhoty se ostatně dají kombinovat s libovolným topem, ať už zvolíte halenku ve světlé barvě nebo třeba tmavší tuniku. Přidat můžete klidně sáčko a barevný šátek aby váš vzhled oživil.
Nebojte se vzít si do práce džíny, je ale potřeba dodržet určitá pravidla. Především záleží, kde pracujete, u některých profesí to je přípustné a u jiných problém. Džíny by neměly být oprané, ani jinak zdobené. K džínům byste měla zvolit elegantnější svršek, tak abyste nepůsobila jako sportovec. Důležitá je také vhodná obuv, kombinovat můžete klidně lodičky nebo baleríny.
Pokud máte svůj oblíbený styl a nechcete se jej vzdát, můžete učinit aspoň kompromis. V pracovním prostředí se musíte cítit dobře a být v pohodě, proto buďte hlavně sama s sebou. Dejte si ale pozor na přílišnou vyzývavost. To nejhorší, co jsem v práci zažila, byla kolegyně, která nosila neustále extrémně krátké sukně, ze kterých jí lezl zadek, nebo průsvitné kalhoty a pod ně tmavé tanga. Tak takhle by to opravdu vypadat nemělo. Krom toho, že vás nikdo nebude brát vážně, budou si z vás kolegové ještě utahovat.
asiatka s tabletem
Dbejte na pohodlí, pokud vám nejsou příjemné kalhoty s vysokým pasem, prostě je nenoste. Pokud vám nejsou pohodlné halenky, volte klidně delší tuniky, nebo šaty. U těch ale vážně dbejte na délku.