Vlašské ořechy jsou nedoceněným pokladem

V době chřipkových epidemií je nesmírně důležité posilovat vlastní imunitní systém. Je v zájmu každého z nás věnovat se především prevenci, protože v případě šíření kapénkové infekce není zaručeno, že se právě vy s chřipkovým virem nesetkáte. Onemocnění má mírný průběh zejména u osob, které nemají jiné zdravotní problémy, jejich imunitní systém spolehlivě funguje, dodržují správnou životosprávu, dbají na pitný režim, na dostatek odpočinku, relaxace, psychické pohody a spánku.
Součástí preventivního procesu jsou i potraviny z přirozených zdrojů, nejlépe v podobě, v jaké nám ji příroda nabízí. Jistě s námi budete souhlasit, že se jedná především o čerstvé ovoce a zeleninu, a to nejen kvůli obsahu vitamínu C, ale také mnoha enzymům a antioxidantům, které si dovedou poradit s tzv. volnými radikály.
Nesmíme ovšem zapomínat ani na další výživové složky, kam řadíme celozrnné obiloviny, luštěniny, za studena lisované rostlinné oleje a ořechy a některé další výživové doplňky, jako jsou např. mořské řasy. ořechová směs

Poklad ze statného ořešáku

Vlašské ořechy jsou plody, které zná bezpochyby každý z nás. Zdají se docela obyčejné, všední, a že jsou součástí některých dortů a zákusků, nám připadá samozřejmé. Opravdové pozornosti se však těší jen zlomku populace, a to je škoda. Obsahují totiž nesmírně důležité složky výživy, bez nichž by nemohl fungovat mozek, nervová soustava a další tělesné orgány.walnut-1549176-640x480
Najdete v nich ideální poměr nenasycených mastných kyselin omega-3 a omega-6 a žádný jiný druh ořechu ani olejnatých semen tak příznivý poměr těchto „zdravých tuků“ nemá. Jsou významným zdrojem hořčíku, který se z potravin vytrácí již desítky let pod vlivem zemědělské produkce pěstování plodin, vyživovaných chemickými hnojivy. Kromě toho se uvnitř skořápek nachází vitamín E, vitamíny B, složité sacharidy, proteiny a vláknina.