Svatební móda pro rok 2018

Základním pravidlem je, abyste se v šatech cítila pohodlně a sebejistě. Nemá smysl oblékat si šaty, které se vám sice na pohled líbí, ale necítíte se v nich dobře. Strávíte v nich důležité a krásné chvíle, není tedy třeba si to kazit nepříjemnými pocity.

robustní šaty

Nejdůležitější je samozřejmě střih. Vybírejte vždy dle tělesných proporcí vaší postavy. Opět nemá smysl oblékat si sice trendy, ale přesto nevhodné šaty, které vám nesluší. Na výběr šatů s sebou vezměte třeba kamarádku. A doporučuji třeba i mírně kritickou kamarádku. Ta vám totiž objektivně řekne, zda vám šaty sluší či nikoliv.

Letošním trendem ve svatební módě jsou opět transparentní (průsvitné) prvky a krajkové zdobení. Tento trend přetrvává již několik let.

Samozřejmostí je také jednoduchost. V té je síla a krása. Velice módní a v posledních letech oblíbené jsou i rukávy a to buď dlouhé krajkové, nebo tříčtvrteční. Rozhodně je to nevšední a může působit velice zajímavě. Nezapomeňte i na kvalitní materiál, aby šaty nepůsobily lacině, obnošeně nebo se nepáraly.

Sněhově bílé nebo champagne?

Barvě svatebních šatů už odnepaměti dominuje bílá (lomená bílá), přirozený teplý odstín do béžova, a také stále oblíbená slonová kost. Nebojte se tedy vyzkoušet různé odstíny, sama uvidíte, který odstín nejlépe sluší barvě vaši pleti.

Základními střihy šatů, které se běžně vyskytují v nabídce svatebních šatů ať už vyloženě na prodej nebo v půjčovnách jsou tyto:


  • princess
  • siréna
  • korzet a široká sukně
  • empír
  •  „áčkový střih“

 

výrazný náhrdelník

Střih vybírejte vždy zásadně dle vaší postavy! Ne každé postavě sluší každý střih. Ale je vždy důležité vyzkoušet si různé střihy, nebo si nechat poradit, kromě kamarádky, i od provozovatele půjčovny svatebních šatů – mají v tom už své zkušenosti a ochotně vám pomohou s výběrem.

Zajímavě vypadají také šaty pošité dekoračním materiálem. Ať už to jsou obyčejné perličky nebo exkluzívnější Swarovski krystaly či pozlacené výšivky. Ale pozor, ať celkový dojem opět nevypadá „přeplácaně“. I zde platí pravidlo méně je někdy více. To samé v případě  make-upu. Měl by být decentní a jemný. Se šperky se také vyplatí nakládat střídmě. Přeci jen, ten nejkrásnější vás teprve bude zdobit J