S biomiskou je klíčení semínek hračka

I když je klíčení semínek opravdu tak snadné, že už to nemůže být jednodušší, tak s biomiskou na klíčení to bude ještě snazší. Díky ní totiž můžete pěstovat hned několik druhů výhonků najednou, protože jednotlivé misky lze dobře stohovat, a tak i najednou prolévat vodou. Pokud si tedy chcete přípravu své chutné svačiny ulehčit, jak jen to jde, pořiďte si speciální misku na pěstování výhonků. Ovšem pokud je vaše spotřeba poměrně malá, tak vám může přijít vhod i sklenice na klíčení, která je vhodná pro pěstování jednoho druhu výhonků, je vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu, a je speciálně upravena tak, aby manipulace s ní byla velice snadná a praktická.

bio miska

Nicméně všichni, kdo se snaží ušetřit každou korunu, mohou ke klíčení použít naprosto libovolnou nádobu anebo třeba zavařovací sklenici, jejíž víko proděraví do podoby síta. A pokud jde o samotná semínka, tak ty seženete za pár korun jak v běžných kamenných obchodech, tak na internetu. Nákup semen na klíčení ve specializovaných e-shopech má ovšem tu výhodu, že se vám nestane, že byste si koupili závadná, chemicky ošetřená semena, která poškodí vaše zdraví. Ať už se totiž rozhodnete konzumovat libovolný druh rostlin, tak vždy byste měli dbát na to, aby semínka pocházela z jedlých rostlin, kvalitní produkce a nebyla nijak chemicky ošetřena či znečištěna. Jedině tak můžete pro své zdraví konzumací klíčků hodně udělat, ať už si je připravíte libovolným způsobem.

semínka

Vždyť klíčky chutnají výborně, ať už je využijete pro přípravu teplé či studené kuchyně. A pokud vám náhodou nějaké množství zbude, tak ho bez problému uchováte v čerstvém stavu v lednici i několik dní. Každopádně tak výrazně ušetříte za výživové preparáty z lékárny, neboť všechny vitamíny, minerály a jiné důležité látky vypěstujete téměř zadarmo doma na okně anebo na jiném slunečném místě.