Příprava elektroinstalace a její revize

Vybudování nebo oprava rozvodů elektroinstalace jsou náročné práce, které vyžadují odborně vyškolené pracovníky. My můžeme zkušenému elektrikářovi pomoci tím, že připravíme otvory pro kabely a zásuvky, které nám elektrikář pečlivě zakreslí. Pokud máme drážky vysekané, můžeme natáhnout odpovídající kabeláž do připravených otvorů. V tuto chvíli naše pomoc končí a na řadu přichází práce elektrikáře. Zpravidla se nejdříve instalují vodiče do stěn a poté se osadí a propojí do takzvané krabice. Namontování zásuvek, vypínačů a světel přichází elektrikář dodělat až po omítnutí stěn. Celou elektroinstalaci si musíme dobře rozvrhnout a rozmyslet. Je potřeba dbát na dostatečný počet zásuvek a vypínačů a zaměřit se na vhodnosti jejich umístění. Pečlivě připraveným plánem se vyhneme nežádoucím improvizacím.

elektrikář při práci

Odborníci musí dodržovat spoustu norem a předpisů, protože správně udělaná elektroinstalace chrání členy domácnosti před úrazem elektrickým proudem, poškozením elektrických spotřebičů nebo vyhořením. Pokud máme elektroinstalaci hotovou, musí se provést tzv. revize. Známe dva typy revizí – výchozí a pravidelnou. Výchozí revize se provádí před zapojením elektrických rozvodů a spotřebičů do sítě, pravidelná revize se uskutečňuje ve firmách a bytových domech, v některých případech se tato revize vztahuje i na běžné domácnosti.

jističe

A na kolik nás vystavení revizní zprávy vyjde? Nejdříve je potřeba specifikovat svůj dotaz, protože cena se odvíjí od složitosti, typu a náročnosti elektroinstalace. Také cena revize elektroměrového rozvaděče bude odlišná od ceny revize jistících obvodů. Orientačně zaplatíme za revizi bytových jednotek stovky až tisíce korun, za provozovny od dvou tisíc korun a za rodinné domy dva až tři tisíce korun. Na našem webu je uvedena orientační cena revizí elektroinstalací Revize-elektro-revtech.