Dlažba z pískovce Ocra pro podporu otužování


Přemýšlíte o vnitřní kamenné dlažbě v bytě nebo v domě? Můžete ji využít i pro podporu vlastního zdraví tak, jak to provádí někteří otužilci. Otužování je jeden z velmi efektivních způsobů, jak se udržet svěží i v pokročilém věku.

pískovcové skály

To báječné teplo od nohou

Zimní období je skvělá příležitost k otužování, a pokud jste relativně zdraví, můžeme vám tuto činnost vřele doporučit. Napomáhá tomu celá řada aktivit – sauna a bazén, procházky a projížďky na kole ve sportovním lehčím oblečení anebo chůze naboso. Záměrně tu neuvádíme koupání v ledové vodě, jak to např. předvádí plavci ve Vltavě, na to už musíte být pořádně trénovaní. Ale rádi bychom se zmínili o té bosonohé chůzi, což je dobrá příležitost pro otužování pro každého. I pro začátečníka.

struktura pískovce

Venku chlad, uvnitř teplo – kombinace studeného a teplého povrchu, který působí na receptory chodidel, je velmi účinným prostředkem pro stimulaci reflexních bodů a tím pádem pro lepší fungování našeho těla od imunitního a lymfatického systému až po krevní oběh a nervovou soustavu. V zimě je to velmi snadné provést, stačí si připravit venku na zahradě optimální povrch, kde se dá chodit naboso, a pak jen vyzout se z bot. Může to být trávník, dřevo, kameny, beton, zkrátka cokoli studeného. A když napadne sníh, má to ještě vyšší účinnost.

A zpátky do tepla – procházku po chladném povrchu byste pak měli podpořit povrchem výrazně teplejším uvnitř místnosti a zde se nabízí využít podlahové vytápění. K jeho realizaci se výborně hodí povrchová vrstva z přírodního kamene, jako je např. pískovec Ocra. Přírodní kámen výborně akumuluje teplo a jen pomalu jej předává do okolního prostředí. Tímto způsobem se vám může povést podobný efekt, jaký zažívají lidé v sauně, i když ne samozřejmě v takovém rozsahu. Každopádně se lze takto otužovat denně a přispět tím ke zlepšení vašeho zdraví docela jednoduchým způsobem.