Nezaměstnanost ve světe

Nezaměstnanost a problémy s ní

Jak jistě víte nezaměstnanost je velice nepříjemná situace pro každého z nás. Vy, co jste už starší si jistě pamatujete, že vám třeba vaše babičky či dědové, kteří žili za dob totality vyprávěly jak lidé, kteří neměli práci, žili často pod mostem a v lepších případech pouze nemohly žádnou práci sehnat. Také jste od nich mohli slyšet větu typu, že ti, co byly nezaměstnaní, se vlastně měly lépe než ti, kteří každý den tvrdě dřely. Když se v dnešní době řekne nezaměstnanost každý hned začne přemýšlet nad tím, jak by sehnal peníze na bydlení, doslova ho děsí představa, že by si nemohl dojít nakoupit či by se dokonce nedokázal postarat o svou rodinu. Peníze jsou v dnešní době věc životu nezbytná, ale jak jistě víte, peníze, si dokážete obstarat pouze tím, že budete pracovat či chodit na brigády. A o této teorii je i jedno velice známé přísloví, které si teď jistě všichni vybavíte a ano správě je to naše české přísloví Bez práce nejsou koláče.

graf

A však v dnešní době už to není takový problém jako v dřívějších dobách, protože v dnešní době, když přijdete o práci, si můžete požádat stát o tzv. podporu v nouzi neboli podporu v nezaměstnanosti, avšak tato podpora je pouze na dobu určitou a pro vás to znamená, že si vezmete tuto podporu a měly by jste si jít hledat práci, protože jinak se bohužel ani vy nevyhnete situaci, při které nebudete mít už absolutně žádné peníze. V případě, že přijdete o práci, si nemůžete vzít ani žádnou půjčku, protože nebudete moci doložit papír, kde budou vypsány vaše alespoň minimální měsíční příjmy.

úřad práce

Takže pokud jste osoba bez jakéhokoliv typu postižení určitě by jste měly pracovat a peníze si vydělávat, protože lidé, kteří jsou sociálně slabší a nemohou pracovat, i když by chtěly to nemají vůbec lehké. A nemluvíme jenom o postižení, ale také se bavíme o tom že ne každý si může dovolit jakoukoliv práci, protože buď nemá dostatečné vzdělání aby mohl danou profesi vykonávat, není mu více jak 18 let, nebo nesplňuje určité zdravotní podmínky. Pro tyto osoby je jediná možnost a to je úřad práce, kde se mu snaží pomoci s tím, aby si našel práci, ve které bude splňovat naprosto všechny podmínky. V loňském roce se dokonce o práci pomocí úřadu práce ucházelo cca 285822. Což je opravdu vysoké číslo, avšak právě v loňském roce to zapříčinila i celé situace týkající se koronaviru. V letošním roce je to sice lepší a číslo uvedené výše značně klesá, ale bohužel ne nějak rychle. Díky pandemii se totiž muselo zavřít opravdu velice moc firem a fabrik, a dokonce i několik podniků. Protože si jistě nikdo z vás nedokáže představit, co by se stalo, kdyby z našeho práce vymizela naprosto všechna práce. Takže nám nezbývá nic jiného než doufat, že se už nebudeme muset ptát na otázku, jak jsme na tom s nezaměstnaností https://nebankovnihypoteky.net/jak-jsme-na-tom-s-nezamestnanosti/.