Nábytek vhodný pro seniory

Říkáte si, to se mě netýká, jsem ještě mladý, nebo mladá. Nic mě nebolí, jsem zdravý sportovní člověk, plný života a elánu. Ale ano, i Vás se to týká. Slyšíte to často od svých rodičů či prarodičů, hned od rána, když vstávají z postele. Hekají, vzdychají, vstát jim trvá dlouho, potom si stěžují, jak špatně se vyspali, jak jsou po noci celí rozlámaní… Celý den jsou potom špatně naladěni, protivní, unavení, nic je nebaví. A Vy si říkáte, no jo, co by chtěli, vždyť už jsou staří.
dřevěná postel
Prozradím Vám tajemství. Není to pouze věkem. Velký problém je často nesprávná, ať velká, nebo malá výška lůžka od země. Správná výška lůžka usnadní každému seniorovi, nebo osobě se zhoršenou pohyblivostí vstávání z postele i uléhání do ní. Dopřejte svým .
Dalším, vážným problémem je tvrdost a vlastnosti roštu pod matrací. Je rošt pod matrací proleželý, není pružný, nebo dokonce není vůbec, protože postel má místo roštu pevnou neprodyšnou desku bez větracích otvorů? Chyba, pro kvalitní spánek nejen seniorů je potřebné mít v posteli kvalitní a prodyšný rošt, který zajišťuje dostatečnou flexibilitu, prodyšnost a nejlépe nastavitelnost. Pro velmi špatně se pohybující seniory je vhodné pořídit rošt elektricky nastavitelný ovladačem, který jim usnadní uléhání i vstávání.
Další neméně důležitou součástí postele je matrace. Proč? I kvalita matrace ovlivňuje kvalitu spánku a odpočinku. Příliš tvrdá matrace způsobí, že si bude Váš senior připadat, jako by ležel na vězeňské pryčně, příliš měkká matrace mu bude znesnadňovat vstávání a zaujmutí vhodné polohy.
závěsy v ložnici
Velkým zlem je také stará a proleželá matrace, u které spícímu proležená matrace narušuje kvalitu spánku a způsobuje, že se ráno cítí rozlámaně.
Chcete-li tedy svým seniorům usnadnit život a ušetřit je bolavých zad, pořiďte jim kvalitní vhodnou postel. A uvidíte, že Vám budou vděční. Přijde Vám to jako drahá záležitost? Nevadí, jistě se najde příležitost jako narozeniny, výročí či vánoce, ke kterým se na tento dar s ostatními členy rodiny můžete složit. Jistě tak svým seniorům uděláte větší radost, než kdyby dostali další tepláky a ponožky.