Je betonový plot hladký skutečně ten nejlepší?

V naší zemi je poměrně obvyklé, že máme pozemek ohrazený plotem. A není divu, koneckonců představuje nejlepší ochranu proti tomu, aby nám na něj vstupovali cizí lidé. Navíc jasně vymezuje jeho hranice, což pomáhá v případě sousedských sporů.

Je tedy jasné, že jich existuje velké množství druhů, od těch pletivových přes dřevěné až po kombinace nejrůznějších materiálů. Za ten zdaleka nejbezpečnější je však považován betonový plot hladký, zejména pokud má dostatečnou výšku.

stavba betonového plotu

Výhodou samozřejmě je, že ostatní lidé nemohou vidět na váš pozemek, takže na něm můžete mít i dražší věci, aniž by to ostatní lákalo ke krádeži. A v případě, že se přeci jen někdo z nějakého důvodu rozhodne na váš pozemek vniknout, bude mít problém vysoký hladký plot překonat.

Když vezmeme toto vše v úvahu, zdálo by se, že bychom měli tento typ oplocení najít prakticky všude. Tak tomu však není. Ve skutečnosti jej najdeme jen velmi zřídka. To má samozřejmě tak své důvody.

vysoký hladký betonový plot

Tím hlavním je samozřejmě cena. Je totiž pravdou, že ze všech možných typů plotů je ten betonový zdaleka nejdražší. A čím vyšší bude, tím se zvýší i jeho cena. Dražší by byl jen v případě, že bychom jej chtěli nechat ozdobit ornamenty.

Samozřejmě, můžeme si jej postavit i sami, a to s podstatně menšími náklady. Avšak jedná se o velmi náročný úkol, do kterého se zdaleka ne každý chce pouštět. Navíc pokud si jej postavíme sami, nemáme takovou jistotu, že jsme jej postavili skutečně pevně, aby jej silnější vítr neporazil.

Dalším důvodem je fakt, že sice ostatním brání dívat se dovnitř, ale také nám brání dívat se ven. A pokud bydlíme někde na konci vesnice s pěkným výhledem do krajiny, rozhodně o něj nechceme přijít.

Také jeho vzhled není zrovna nejlepší, což také nepřispívá k jeho oblibě. Musíme se tedy rozhodnout, zda jsou pro nás jeho výhody důležitější než nevýhody, a naopak. Jen tak nebudeme později litovat.

Posted in Nezařazené